Тетрадки с ликовете на Кирил и Методий пуснаха в навечерието на Деня на славянските първоучители, нашите ученици от СОУ „Черноризец Храбър”, които се обучават в профил „Предприемачество и бизнес“. Идеята е на младите предприемачи от учебна компания „Golden sentence“, която е и големият победители от Регионалния панаир на учебните компании в Хасково.
Екипът е сред допуснатите 33 компании до националния финал на 3 юни в София, когато „Джуниър Ачийвмънт” организира Младежкия бизнес форум „Изгряващи звезди“ под патронажа на президента Росен Плевнелиев.
Тетрадките са продукт, който непрекъснато се използва от децата. Благодарение на проекта, учениците имат възможност да пишат в патриотични тетрадки, които са с ликовете на Христо Ботев и Васил Левски. Това е начин да се възроди българското и да се развие креативността у децата. И тъй като трябва да има иновация, учениците добавиха приложения за рисунки и тест за креативност.
Печалбата от отпечатаните 700 броя тетрадки, които се разграбиха на мига, въпреки цената от 2 лева, предприемачите реинвестираха, за да направят нови 500 с образите на солунските братя. Тетрадките са изцяло по дизайн на нашите бъдещи предприемачи. Предпечатът също е дело на 11-класниците от учебната фирма.